Kontakt

POZNAJMY SIĘ

Masz ochotę na alternatywny spacer po Warszawie? Chcesz nawiązać współpracę lub zadać jakieś pytanie?

Napisz na: empewju@gmail.com

Notatki fotograficzne Michał Wojtas podczas spaceru po Warszawie

MICHAŁ WOJTAS

Nie jestem profesjonalnym fotografem. Spaceruję, zwiedzam i odkrywam. Codziennie. Dlatego też lubię nazywać siebie Obserwatorem, z kolei inni nazywają mnie Panem Notatkiem.

W codziennych sytuacjach do notowania wystarcza mi smartfon. Nie rzuca się tak bardzo w oczy, nie prowokuje. Choć i tak miny przechodniów często mówią – dlaczego ten typ fotografuje jakieś bazgroły, co on widzi na tych murach.

Dziś fotografować można wszystko, ale jeszcze nikt dzięki fotografii nie odkrył brzydoty. W jednej ze swoich książek Susan Sontag napisała, że (…) nikt nie wykrzykuje: Jakiż ten przedmiot jest brzydki! Muszę go sfotografować! Nawet gdyby ktoś tak powiedział, znaczyłoby to: Według mnie brzydota… jest piękna.

Michał Wojtas znany jako Notatki fotograficzne, mural na warszawskiej Pradze.
fot. Karina Krystosiak

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

  • 3. miejsce w konkursie Miasto w obiektywie smartfona Samsung (2022, National Geographic i Samsung Polska)
  • Wyróżnienie w konkursie Polska-Konteksty (2022, Centrum Kultury i Sztuki w Koninie)
  • 1. miejsce w konkursie ŠKODA Auto Muzyka – muzyczne podróże (2014, Piotr Trybalski i ŠKODA Polska)
  • 1. miejsce w konkursie Discover Europe w kategorii Citizen of Europe (2013, International Exchange Erasmus Student Network)

FOTOGRAFIA WARSZAWA

Jestem również założycielem i administratorem grupy Fotografia Warszawa na Facebooku. Przestrzeń ta zrzesza tysiące profesjonalnych fotografów, pasjonatów i początkujących amatorów. Poza informacjami o nadchodzących wystawach i warsztatach, w grupie publikowane są także zlecenia oraz oferty długofalowej współpracy.